Wybielanie zębów metodą nakładkową daje Pacjentowi pełną kontrolę nad całym procesem. Procedura odbywa się bowiem w domowym zaciszu, a leczona osoba wykonuje ją osobiście. Chociaż rezultaty widoczne są później, niż w przypadku gabinetowego wybielania, jednakże metoda cechuje się mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia nieprzyjemnych odczuć, takich jak nadwrażliwość zębów.
Wybielanie zębów metodą nakładkową – podstawowe informacje.
Wybielanie nakładkowe wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej pobierane są wyciski zębów, które służą jako wzór do stworzenia indywidualnie dopasowanej nakładki. Podczas drugiej ekspert przekazuje ją Pacjentowi, wyposażając go dodatkowo w płyn wybielający oraz przekazując wytyczne odnośnie użytkowania. Zaznaczmy, że należy się do nich ściśle stosować, aby uniknąć niepotrzebnych powikłań w trakcie procesu.
Jak przebiega nakładkowe wybielanie zębów?
Po otrzymaniu nakładki, Pacjent udaje się do swojego domu, gdzie spokojnie może zacząć wybielanie. Napełnia wspomnianą nakładkę płynem wybielającym i wkłada do ust na czas określony wcześniej przez stomatologa. Zazwyczaj ogranicza się on do 2-3 godzin dziennie, co nie zaburza komfortu codziennego funkcjonowania. Pierwsze efekty powinny pojawić się mniej więcej po czterech dniach, jednakże cała procedura zajmuje przeważnie około 10-14 dni. Jeśli rezultaty nie będą zadowalające, wybielanie można przedłużyć, a w przypadku, gdy satysfakcjonujący kolor uzębienia został osiągnięty wcześniej – skrócić. Oczywiście warto przedtem skonsultować się z ekspertem, który określi, czy nie wywoła to żadnych powikłań.
Jak działa żel wybielający?
Wybielanie nakładkowe ma charakter chemiczny, a nie mechaniczny. Oznacza to, że płyn/żel wybielający wnika w głębokie tkanki zębów, docierając do przebarwień. Powoduje następnie ich utlenianie, przez co zaczynają zanikać, a kolor uśmiechu z czasem zaczyna się rozjaśniać.
Z pewnością wielu Pacjentów kojarzy Hollywood Smile, czyli śnieżnobiały uśmiech. Jego osiągnięcie nie jest możliwe bez zabiegów stomatologii estetycznej, w tym właśnie wybielania zębów. Naturalna barwa zębiny w najlepszym przypadku jedynie przypomina biel, w rzeczywistości cechując się odcieniem szarości. Innym sposobem osiągnięcia Hollywood Smile jest założenie pełnego zestawu licówek, lecz zabieg cechuje się większą inwazyjnością.
Czy po nakładkowym wybielaniu pojawia się nadwrażliwość zębów?
Nakładkowe wybielanie zębów jest nieinwazyjną metodą poprawy koloru uśmiechu, toteż nie wymaga żadnej mechanicznej ingerencji w szkliwo lub zębinę. Ryzyko pojawienia się nadwrażliwości zębów jest minimalne, chociaż w marginalnych przypadkach może ono wystąpić. Zauważmy jednak, że jest to zjawisko tymczasowe, a dolegliwość znika w przeciągu kilku dni. Gdyby jednak było inaczej, należy czym prędzej skonsultować się z dentystą, który odnajdzie źródło problemu.
Zapisz się na konsultację!
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i przedstawić możliwe terminy wizyty.
Czy wybielania nakładkowego może podjąć się każdy?
Nakładkowego wybielania może podjąć się każdy Pacjent, który dysponuje zdrowymi zębami. W przypadku mocniejszej próchnicy zabieg mógłby okazać się nieskuteczny lub doprowadzić do komplikacji, dlatego też przed jego rozpoczęciem dentysta przeprowadza przegląd uzębienia, a w razie potrzeby dodatkową diagnostykę. Wszystkie te działania mają za zadanie zapewnić Pacjentowi pełne bezpieczeństwo oraz przewidywalne efekty.
Umów się na wizytę!
Nakładkowe wybielanie zębów zadowoli nawet najbardziej wymagających Pacjentów. Jego przeprowadzenie nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów i jest całkowicie bezbolesne, a efekty pojawiają się w krótkim czasie. Jeśli i Ty chcesz skorzystać z tego rozwiązania, umów się na wizytę we Włodarz Stomatologia! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 601 37 38 55 lub wypełniając formularz.